Dirigendid

Dirigent

Marcello Mottadelli

MADAMA BUTTERFLY • OOPERIGALA

Marcello Mottadelli on lõpetanud Milano Konservatooriumi Itaalias ning Viini Muusika- ja Etenduskunstide Ülikooli Austrias. Ta töötas Romano Gandolfi abidirigendina Toscanini sihtasutuses Parmas Itaalias.

Dirigendikarjäär on viinud ta sellistesse mainekatesse ooperiteatritesse nagu Berni Teater Šveitsis, Karlsruhe Teater Saksamaal, Budapesti Ooperiteater Ungaris, Colorado Ooperiteater USAs, Suur Teater Venemaal ja Taani Kuninglik Teater.

Ta on dirigeerinud selliseid oopereid nagu „Hans ja Grete“, „Nahkhiir“,„Trubaduur“, „Võluflööt“ , „Martha“, „Rigoletto“, „Talupoja au“, „Pajatsid“, „Madama Butterfly“ ja „Boheem“.

Aastatel 2008–2011 oli ta Kairo sümfooniaorkestri muusikadirektor, aastatel 2016–2017 Bukaresti Rahvusooperi kunstiline juht ja aastatel 2018–2021 Zagrebi Horvaatia Rahvusteatri direktor.

Praegu on ta Saaremaa ooperipäevade koordinaator.

Dirigent

Junghyun James Cho

SIM TJONG • ORPHEUS JA EURYDIKE

Junghyun James Cho on olnud muusikadirektor, pianist ja ooperi vokaaltreener enam kui 50 eri ooperis. Ta pälvis esikoha 2015. aasta rahvusvahelisel Blue Danube / Bela Bartoki dirigendivõistlusel ja tegutseb aktiivselt dirigendipuldis kolmel kontinendil. Pärast ooperidebüüti ooperitrupi Souli Metropolitan Opera Company muusikadirektorina 2009. aastal kutsuti ta külalisdirigendina orkestrite ja ooperitruppide juurde, nagu Rochesteri filharmooniaorkester, Tokyo Prime’i sümfooniaorkester, Busani filharmooniaorkester, Kwangju sümfooniaorkester, Kangnami sümfooniaorkester, Korea Coopi orkester, Prime’i filharmooniaorkester, Pu-cheoni filharmooniaorkester, Dae-gu ooperitrupp Dae-gu Opera Company, Souli ooperitrupp Seoul Opera Company, Korea riiklik ooperitrupp Korean National Opera Company jpt.

2015. aasta suvel tegi Cho oma Euroopa debüüdi Itaalias Salerno Giuseppe Verdi ooperiteatri, dirigeerides „Sevilla habemeajajat“. Ta dirigeerib regulaarselt selliseid ooperilavastusi nagu „Tosca“, „Rigoletto“, „Gianni Schicchi“ ja „Figaro pulm“ paljudes Euroopa teatrites.

Junghyun James Cho omandas bakalaureusekraadi orkestri dirigeerimise ja kompositsiooni erialal Souli Riiklikus Ülikoolis ning muusika ja kunstide magistrikraadi dirigeerimise ja ooperi vokaaltreeneri erialal Cincinnati Ülikooli muusikakonservatooriumis (CCM). Ühtlasi on ta töötanud CCMis õppejõuna ning aastatel 2013–2016 tegi ta koostööd Cincinnati ooperitrupiga Cincinnati Opera Company.

Alates 2018. aastast on ta Souli Riikliku Ülikooli dirigent ja kaasatud professor. Muusikadirektori ja dirigendina on Cho esitanud järgmisi teosed: „Figaro pulm“, „Don Giovanni“, „Idomeneo“, „Orpheus ja Eurydike“, „Armujook“, „Pajatsid“, „Karmeliitide dialoogid“, „Kruvipööre“, „Tänavastseen“, „Võluflööt“, „Nõidkütt“, „Rigoletto“, „Talupoja au“, „Elupõletaja tähelend“, „Gianni Schicchi“, „Tosca“, „Boheem“, „Bastien ja Bastienne“, „Owen Wingrave“, „Fellow Travelers“, „The Pilot“, „Turandot“ jt. Aastal 2022 nimetati ta Yeosu sümfooniaorkestri muusikadirektoriks. Samal aastal asutas ta koos abikaasa – viiuldaja Kara Namiga – Korea Rahvusvahelise Kunstikooli (KISA) ning tegutseb seal presidendi ja muusikadirektorina.

Lavastusmeeskond

Kunstiline juht

Kabgun Chung

SIM TJONG • MADAMA BUTTERFLY

Kabgun Chung on alates 2021. aastast Daegu Ooperiteatri intendant ja kunstiline juht. Ta on lõpetanud Souli Chung-Angi Ülikooli ja õppis Accademia d’Arte Drammatica’s Roomas. Lisaks omandas ta väärtuslikku töökogemust Milano La Scala teatris.

Enne praegust töökohta oli ta Korea Riikliku Changgeuki trupi National Changgeuk Company ja Gwangju Metropolitan Ooperi direktor. Samuti on ta tegutsenud õppejõuna mitmes Korea ülikoolis. Enam kui 30-aastase kogemusega Chung on lavale toonud 145 teost, sealhulgas „Boheem“, „Othello“, „Aida“, „Madama Butterfly“ ja „Turandot“.

2005. aastal sai temast esimene Aasia lavastaja, kes kutsuti Torre del Lago Puccini festivalile lavastama ooperit „Madama Butterfly“.

Aastal 2025 toob ta Saaremaa ooperipäevadel lavale ooperid „Sim Tjong“ ja „Madama Butterfly“.

Ühtlasi on ta Korea Kultuuri- ja Kunstikeskuste Liidu Daegu ja Gyeongbuki osakonna esimees.

Kunstiline juht

Sookjeong Eom

ORPHEUS JA EURYDIKE

Sookjeong Eom on lõpetanud Alfredo Casella L’Aquila Konservatooriumi (klaveri erialal) ja Licinio Refice Konservatooriumi (ooperirežii erialal) Itaalias kiitusega.

Ta on lavastanud ooperiteoseid nii rahvusvahelistes kui ka kodumaistes kultuuriasutustes, sealhulgas teatris Teatro Comunale di Valmucchia (Itaalia), Korea Rahvuskooris, Korea Rahvusooperis, Seongnami Kunstikeskuses, Incheoni Kunstikeskuses, Busani Kultuurikeskuses ja Daegu Ooperiteatris.

Ta on lavastanud mitmeid ooperiteoseid, sealhulgas „Figaro pulm“, „Sevilla habemeajaja“, „Salaabielu“, „Armujook“, „Don Giovanni“, „Boheem“, „Tosca“, „Traviata“, „Rigoletto“, „Talupoja au“ ja „Pajatsid“.

Lavastuskunstnik

Hyunjung Kim

SIM TJONG • ORPHEUS JA EURYDIKE • MADAMA BUTTERFLY

Hyunjung Kim on lõpetanud Pusani Riikliku Ülikooli kunstiakadeemia (mööblidisain) ja Itaalia Accademia di Belle Arti di Brera. Ta on Korea Rahvusooperi endine kunstiline juht ja Seokyeongi Ülikooli etenduskunstide teaduskonna endine külalisprofessor.

Tema töö on pälvinud Korea kultuuri-, spordi- ja turismiministri preemia ning Korea Kultuuriarhitektuuri Instituudi lavakujunduse auhinna. Hyunjung Kim on loonud lavakujundusi paljudele ooperilavastustele, nagu „Arang“,

„Jigwi“, „Armujook“, „Figaro pulm“, „Siegfried“, „Sevilla habemeajaja“, „Turandot“, „Võluflööt“, „Aida“, „Othello“, „Tosca“, „Lucia di Lammermoor“, „Orpheus ja Eurydike“, „Andrea Chénier“, „Roberto Devereux“ ja „Nahkhiir“, samuti on ta töötanud algupäraste Korea ooperitega nagu „TQueen Heo“ ja „Tin Roof“.

Samuti on ta osalenud erinevatel suurkontsertidel, sealhulgas uusaastapidustustel, ja sellistel kultuuriüritustel nagu Türgi riiklik kultuurigala.

Kostüümikunstnik

Jaehee Lee

SIM TJONG • ORPHEUS JA EURYDIKE • MADAMA BUTTERFLY

Jaehee Lee on kostüümikunstnik, kellel on üle 20 aasta kogemust ooperi-, tantsu-, muusikali- ja kommertslavastuste kostüümide kujundamisel.

Ta juhtis Korea Rahvusooperi kostüümiosakonda ja on aidanud lavale tuua selliseid oopereid nagu „Othello“, „Don Carlo“, „Mephistopheles“, „Faust“, „L’Enfant et les Sortilèges“, „Lulu“ ja „Rigoletto“.

Tema viimaste tööde hulka kuuluvad „Carmen“, „Lucia di Lammermoor“, „Tosca“ (Daegu rahvusvahelisel ooperifestivalil); „Maskiball“ ja „Don Giovanni“ (Korea Rahvusooperis).

Videokunstnik

Suho Jang

SIM TJONG • ORPHEUS JA EURYDIKE • MADAMA BUTTERFLY

Suho Jang omandab doktorikraadi kunsti ja tehnoloogia alal Chung-Angi Ülikoolis täiustatud visualiseerimiteaduste osakonnas ning töötab teadurina Chung-Angi Ülikooli digitaalse kunsti ja tehnoloogia rakenduslikus laboratooriumis.

Ta on varem töötanud kaasatud professorina Soongui Naiste Ülikoolis (filmiproduktsioon) ja lektorina Hongiku Ülikoolis (digitaalmeedia disain) ning ta valiti 2020. aasta Souli meediakunstiprojekti üheks kunstnikuks.

Suho Jang on kujundanud visuaalseid lahendusi ja videosisu paljudele ooperilavastustele, näiteks „Aida“, „Carmen“, „Traviata“, „Turandot“, „Armujook“, „Võluflööt“, „Boheem“, „Don Giovanni“, „Andrea Chénier“, „Le Nozze di Figaro“, „Figaro pulm“, „Punased kingad“, „Lendav hollandlane“, „Spring, Spring Dongseung“ ja kogumik Korea ooperi parimate paladega.

Praegu töötab ta HYPERSTAGE Co., Ltd. kunstilise direktori ja tegevjuhina.

Grimmikunstnik

Anyoung Kim

SIM TJONG • ORPHEUS JA EURYDIKE • MADAMA BUTTERFLY

Anyoung Kim omandas Daegu Katoliku Ülikooli kunstiosakonnas kaunite kunstide magistrikraadi ilu koordineerimise ja disaini erialal ning on täiendanud end Christian Chauveau juures Prantsusmaal.

Ta on teinud grimmikunstnikuna tööd paljudes ooperites, nagu „Sim Tjong“, „Madama Butterfly“, „Traviata“, „Armujook“, „Rinaldo“, „Boheem“, „Võluflööt“, „Don Giovanni“, „Pajatsid“, „Chunhyangjeon“, „Gianni Schicchi“,

„Sevilla habemeajaja“, „Carmen“, „Acis ja Galatea“, „264, That One Star“, „Tosca“, „Turandot“ ja „Lõbus lesk“.

Praegu töötab ta Erika Makeup Productioni tegevjuhina.

Koreograaf

Youngnam Kim

ORPHEUS JA EURYDIKE

Endine Daegu linna tantsutrupi Daegu City Dance Company liige Youngnam Kim on võitnud hulga mainekaid auhindu, sealhulgas peapreemia ja koreograafiaauhinna 25. Daegu tantsufestivalil, aasta koreograafi auhinna 17. uue tantsu tantsufestivalil New Dance Festival, tunnustuse 30. Daegu tantsufestivalil, tantsuauhinna 2019. aasta Daegu kunstiauhindade jagamisel Daegu Arts Awards 2019, Daegu linnapea kiituse (2021) ja tunnustuse 35. Daegu Dalseo linnaosa linnakodanike auhindade jagamisel.

Ta on loonud koreograafiaid paljudele ooperilavastustele, näiteks „Carmen“, „Rigoletto“, „Traviata“, „Othello“ ja „Chunhyang“.

Praegu töötab ta tantsutrupi Kairos Dance Company direktorina.

SOLISTID

Sopranid

SOPRAN

Lilla Lee

MADAMA BUTTERFLY • OOPERIGALA

Lilla Lee on Lõuna-Korea sopran. Ta on lõpetanud Milano Konservatooriumi ja osales samal aastal Parmas Arturo Toscanini Laulukooli ettevalmistus- ja improvisatsioonikursusel. Ta on lõpetanud Novara Konservatooriumi laulukursuse ja osalenud Orazio Vecchi akadeemia arendus- ja täienduskursusel Modenas.

Tema hiljutiste rollide hulka kuuluvad Abigaille „Nabuccos“ Praha Riiklikus Teatris, Odabella „Attilas“ Souli kunstikeskuses, debüüt Maddalena rollis ooperis „Andrea Chénier“ Daegu Ooperiteatris, Turandot ooperis „Turandot“ teatris Teatro Sociale di Ferrara Itaalias ja SeJongi kunstikeskuses Soulis. „Turandot“ ja „Madama Butterfly“ Antalya festivalil ja Efes’ festivalil ning Sofia Ooperi- ja Balletiteatris Bulgaarias.

Ta tegi oma esimese etteaste 2008. aastal Turandoti rollis Lombardia Ooperis ja astus sama rollis üles ka mitmetel teistel lavadel, nagu Teatro La Fenice di Venezia,

Teatro Filarmonico di Verona, Praha Riiklik Teater, Poola Rahvusteater Varssavis, Dubai Ooperiteater, Sofia Rahvusooper, Rooma antiikteater Plovdivis, Teatro Grande di Brescia, Teatro Fraschini di Pavia, Teatro Sociale di Como, Teatro social di Rovigo, Teatro comunale di Ferrara, Souli kunstikeskus, SeJongi kunstikeskus, Daegu Ooperiteater, Istanbuli ooperifestival ja mujal.

Tema repertuaaris on suur hulk dramaatilisi rolle, sealhulgas Abigaille „Nabuccos“, leedi Macbeth „Macbethis“, Odabella „Attilas“, Aida „Aidas“, Turandot ooperis „Turandot“, Manon Lescaut ooperis „Manon Lescaut“, Minnie ooperis „Tütarlaps kuldsest läänest“, Tosca “Toscas“, Cio Cio San „Madama Butterfly’s“, Maddalena ooperis „Andrea Chénier“. Neid rolle esitas ta ooperiteatrites La Fenice di Venezia, Filarmonico di Verona, Dubai Ooperiteatris, Sofia Ooperi- ja Balletiteatris, Praha Riiklikus Teatris, Varssavi Wielki teater Narodowa teatris, Bukaresti Riiklikus Teatris ja Korea Rahvusooperis.

Lilla on saanud auhindu mitmetelt konkurssidelt, sealhulgas G. Martinelli – A. Pertile konkursi esikoha ja publikupreemia, Spiros Argiris of Sarzana konkursi teise koha preemia ning esikoha preemia Iris Adami Corradetti konkursil Itaalias.

Sopran

Heejin Oh

ORPHEUS JA EURYDIKE • OOPERIGALA

Heejin Oh omandas nii bakalaureuse- kui ka magistrikraadi laulmises Keimyungi Ülikoolis ja lõpetas Parma Konservatooriumi Itaalias.

Ta on pälvinud arvukalt tunnustusi, sealhulgas 3. koha Viotti rahvusvahelisel konkursil, 1. koha Mantova Martini, Titta Ruffo ja Toscanini rahvusvahelistel konkurssidel ning 2. koha Piero Cappuccilli, Mario Lanza ja Giacomo Puccini konkurssidel.

Lisaks kuulutati ta Korea 7. ooperiauhindade jagamisel aasta parimaks uueks naisartistiks.

Ta on esinenud solistina Mozarti „Reekviemi“ ettekandel Bellini teatris ja Politeama teatris ning osalenud Gyeonggi filharmooniaorkestri ooperikontsertidel.

Ta on teinud kaasa ooperites „Tosca“, „Turandot“, „Andrea Chénier“, „Nabucco“, „Madama Butterfly“, „Don Giovanni“, „Maria Stuarda“, „Traviata“, „Trubaduur“, „Othello“, „Boheem“, „Nahkhiir“, „Anna Bolena“ ja „Mooses Egiptuses“.

Praegu õpetab ta Keimyungi Ülikoolis ja Chung-Angi Ülikoolis.

Sopran

Junghyun Lee

SIM TJONG • ORPHEUS JA EURYDIKE

Junghyun Lee on omandanud nii bakalaureuse- kui ka magistrikraadi Lõuna-Korea Kyungpooki Riikliku Ülikooli muusikakolledžis.

Ta sai stipendiumi Bloomingtonis asuva Indiana Ülikooli lauluõppe diplomiprogrammi ja lõpetas selle kiitusega. Junghyun Lee võeti täisstipendiumiga Kentucky ülikooli (USA) muusikaõppe doktorantuuri, mille ta ka edukalt läbis.

Ta on võitnud 1. koha Busan Glovili rahvusvahelisel konkursil ja 2. koha Alltech Vocal Scholarship konkursil USAs.

Junghyun Lee on mänginud peaosi sellistes ooperilavastustes nagu „Sevilla habemeajaja“, „Traviata“, „Madama Butterfly“ ja „A Lucky Day“.

Ta on töötanud kaasatud professorina USAs Kentucky osariigis Berea Kolledžis ja Centre Kolledžis ning Kentucky osariigis Lexingtonis asuva Püha Raafaeli episkopaalkiriku koorijuhina.

Praegu on ta kaasatud professor Daegu Katoliku Ülikoolis ja annab tunde Pohangi Kunstikeskkoolis.

Sopran

Jeong A Kim

SIM TJONG • OOPERIGALA

Jeong A Kim on omandanud magistrikraadi Souli Riiklikus Ülikoolis ja diplomi ooperilaulu erialal Itaalias Pescara Akadeemias.

Ta tuli esikohale Mario del Monaco lauluvõistlusel ja Taranto ooperifestivali võistlustel, pälvides Itaalia presidendi aumärgi, ning on võitnud mitmeid auhindu ka teistel konkurssidel (Bellini, Alcamo ja Francesco Albanese).

Ta on esinenud koos selliste tuntud orkestritega nagu KBSi sümfooniaorkester, Daegu sümfooniaorkester, Gyeongbuki provintsi sümfooniaorkester, Pohangi linna sümfooniaorkester, Jinju linna sümfooniaorkester, Incheoni filharmooniaorkester, Gangneungi filharmooniaorkester ja riiklik politseiorkester.

Teda on kutsutud andma soolokontserte Daegu kontserdimajja, Korea helikultuuri kontserdisaali, Venemaal Puškini teatrisse ning dueti raames Alcamosse Itaalias.

Ta on üles astunud peaosades ooperites „Traviata“, „Lucia di Lammermoor“, „Boheem“, „Armujook“, „Don Giovanni“, „Sevilla habemeajaja“, „Carmen“, „Nahkhiir“, „Rigoletto“ ja „Puritaanid“.

Praegu on ta Yeungnami Ülikoolis vokaalmuusika professor.

Sopran

Seonkyong Jeong

SIM TJONG • OOPERIGALA

Seonkyong Jeong omandas bakalaureuse- ja magistrikraadi vokaalmuusikas Yeungnami Ülikoolis ning lõpetas ooperilaulu magistriõpingud Folkwangi Kunstiülikoolis Essenis Saksamaal.

Ta sai neljaks aastaks täisstipendiumi mainekas Raina Kabaivanska Koolis.

Ta sai kolmanda koha auhinnad Itaalias Sarzana ja Valsesia rahvusvahelistel muusikakonkurssidel.

Solistina on ta esinenud galadel ja kontsertidel Berliinis, Essenis, Düsseldorfis ja üle kogu Itaalia, sealhulgas Modenas, Sarzanas, Valsesias, Vercellis, Bellanos ja Porto San Giorgios, ning esinenud Itaalia saatkonna korraldatud kontserdil Bulgaarias.

Ta on laulnud Sofia Ooperi- ja Balletiteatris peaosa ooperites „Don Pasquale“, „Rigoletto“ ja „Don Giovanni“.

Praegu töötab ta Yeungnami Ülikoolis külalisprofessorina.

SOPRAN

Aile Asszonyi

OOPERIGALA

Aile Asszonyi on Eesti draamasopran. Ta õppis laulmist Eesti Muusikaakadeemias, Amsterdami Ooperistuudios ja Carlo Bergonzi meistrikursusel Itaalias. Ta oli Belgia kuninganna Elisabethi nimelise konkursi finalist, pälvides auhinna „Prix des Donateurs du Concours Reine Elisabeth“, ning on saanud mitmeid riiklikke ooperipreemiaid siinsamas Eestis, viimati Eesti Kultuurkapitali Helikunsti sihtkapitali aastapreemia 2023. aastal.

Ta alustas karjääri Eesti Filharmoonia Kammerkooris ja tegi oma ooperidebüüdi Despina rollis Mozarti „Così fan tutte’s“. Enne draamarepertuaarile üleminekut laulis ta selliseid partiisid nagu Adina Donizetti „Armujoogis“, Maria Donizetti „Maria Stuardas“, preili Jessel Britteni „Kruvipöördes“, Armida Haydni „Armidas“, Giovanna Verdi „Giovanna d’Arco’a“, Fiordiligi Mozarti „Così fan tutte’s“, Angelica Puccini „Õde Angelicas“, Rosalinde Johann Straussi „Nahkhiires“, Amelia Verdi „Maskiballis“, Donna Elvira Mozarti „Don Giovannis“, Violetta Verdi „Traviatas“, Mimì Puccini „Boheemis“, Marguerite Gounod’ „Faustis“, naine Erkki-Sven Tüüri „Wallenbergis“, Manon Puccini „Manon Lescaut’s“, Liza Tšaikovski „Padaemandas“ ja Aida Verdi „Aidas“.

Aile Asszonyi on laulnud mitmetes maailma esietendustes, näiteks nimiosas ooperis „Zora D.“ ja Kali rollis ooperis „Две главе и девојка“ – mõlema teose autor on Isidora Žebeljani. Ta laulis ka Sofia Gubaidulina oratooriumi „Über Liebe und Hass“ maailma esiettekandes.

Praegu kuuluvad tema repertuaari sellised rollid nagu Venus / Elisabeth (topeltroll) Wagneri „Tannhäuseris“, Madre Dallapiccola „Vangis“, Frau Hindemithi ooperis „Mörder, Hoffnung der Frauen“, Prothoe Othmar Schoecki ooperis „Penthesilea“, Senta Wagneri „Lendavas hollandlases“, Abigaille Verdi „Nabuccos“, Ghita Zemlinky ooperis „Der Zwerg“, kolmas Norn/Gutrune Wagneri „Jumalate hukus“, Fata Morgana Prokofjevi ooperis „Armastus kolme apelsini vastu“, Isolde Wagneri „Tristan ja Isoldes“, Turandot Puccini „Turandotis“, Brünnhilde Wagneri „Valküürides“, Brünnhilde Wagneri „Siegfriedis“, Katerina Ismailova Šostakovitši „Leedi Macbeth Mtsenski maakonnast“ ja Elektra Straussi „Elektras“.

Ta on regulaarselt esinenud Rahvusooperis Estonia ning astunud üles Teatro Sienas, Viini Kammerooperis, Moskva Novaja Operas, Tartus teatris Vanemuine, Nargeni ooperis, Birgitta ooperifestivalil, Newporti muusikafestivalil USAs, festivalil 69ª Settimana Musicale Senese, Zagrebi muusikabiennaalil, Belgradi Bemuse festivalil, Valgevene Riigiooperis, Läti Rahvusooperis, Leedu Rahvusooperis, Opera Grazis, Theater Regensburgis, Grafeneggi festivalil, Theater Bonnis, Staatsheater Oldenburgis, Theater Koblenzis, Berliini Saksa Ooperiteatris, Staatstheater Saarbrückenis, Theater Erfurtis, Hollandi Rahvusooperis, Theater Würzburgis, Landestheater Innsbruckis, Opéra Royal de Versailles’is, Oper Frankfurtis, Bayreuther Festspiele’is ja Amsterdami Concertgebouw’s.

Metsosopranid

Metsosopran

Jung A Son

SIM TJONG • MADAMA BUTTERFLY • OOPERIGALA

Jung A Son on lõpetanud Dankooki Ülikooli vokaalmuusika erialal ning omandanud kraadid Konzertexamen ja Meisterklasse Saksamaal Freiburgi Muusikaülikoolis.

Ta on esinenud suurtel rahvusvahelistel lavadel, nagu teater Teatro Verdi Salerno, Karlsruhe Riiklik Teater, Erkeli Teater Budapestis, Konstanzi suvefestival ja Singapuri Victoria Teater koostöös Singapuri Uue Ooperiteatriga.

Koreas on ta esinenud mitmete ooperite peaosades Korea Rahvusooperis ja Daegu rahvusvahelisel ooperifestivalil.

Ta on jaganud lava mitmete orkestrite ja kooridega, nagu Daegu sümfooniaorkester, Gyeongbuki provintsi sümfooniaorkester, Jeonju filharmooniaorkester ja mitmed linnakoorid.

Ta on olnud lektor Kyungpooki Riiklikus Ülikoolis, Yeungnami Ülikoolis ja mitmes kunstikoolis ning tegutseb praegu professionaalse artistina KAN Entertainmentis.

Metsosopran

Gayoung Kim

ORPHEUS JA EURYDIKE • MADAMA BUTTERFLY • OOPERIGALA

Gayoung Kim on lõpetanud Korea Riikliku Kunstiülikooli bakalaureusekraadiga laulmise erialal ja omandanud magistrikraadi ooperlaulus Saksamaal Nürnbergi Muusikaülikoolis. Ta on lõpetanud Mainzi Muusikaülikooli artistiprogrammi.

Ta sai diplomi kuninganna Sonja rahvusvahelisel muusikakonkursil, jõudis Marie Kraja rahvusvahelise lauluvõistluse finaali, pälvis diplomi Mirjam Helini ja kuninganna Sonja rahvusvahelisel lauluvõistlusel ning tuli kolmandaks rahvusvahelisel lauluvõistlusel Neustadter Meistersinger.

Tema kontsertesinemiste hulka kuuluvad Rheinvokali festivali Mozarti kontsert Montabauri kontserdisaalis, 2023. aasta F1963 ooperigala kontsert Seokcheoni kontserdisaalis Koreas ja 2024. aasta Klassische Philharmonie Bonni ooperigala kontserdid viies Saksamaa linnas (Stuttgart, Bremen, Nürnberg, Hamburg, Hannover).

Tema ooperirollide hulgast võib nimetada peaosad ooperites „Suor Angelica“, „Nahkhiir“, „The Zoo“, „Orpheus ja Eurydike“ Orfeo rollis, „Carmen“ (Mercedes rollis) ja „Armastus kolme apelsini vastu“.

Tenorid

Tenor

Seong-gyu Park

MADAMA BUTTERFLY • OOPERIGALA

Seong-gyu Park on lõpetanud Sahmyooki Ülikooli muusikaõpetuse osakonna ja seejärel Milano Konservatooriumi Itaalias. Ta on võitnud mainekaid auhindu, sealhulgas 1. koha Leoncavallo konkursil, 3. koha Viotti muusikakonkursil, 1. koha Riccardo Zandonai konkursil ja 1. koha koos publikupreemiaga Marseille’i Ooperi rahvusvahelisel konkursil.

Ta on mänginud peaosi sellistes suurteostes nagu „Andrea Chénier“ ja „Talupoja au“ Napoli teatris Teatro di San Carlo, „Rigoletto“, „Werther“ ja „La Gioconda“ teatris Teatro dell’Opera di Roma, „Turandot“ Londonis Covent Gardeni kuninglikus ooperimajas Royal Opera House, Taani Kuninglikus Ooperis Kopenhaagenis ja Praha Rahvusteatris,

„Tosca“, „Norma“, „Aida“ ja „Madama Butterfly“ Trieste teatris Teatro Verdi, „Maskiball“ ja „Trubaduur“ Lille’i Rahvusooperis Prantsusmaal, „Medea“ Corintos Palermo Ooperiteatris ning „Rusalka“, „Esclarmonde“, „Lendav hollandlane“ ja „Lohengrin“ Kieli Ooperiteatris Saksamaal.

Koreas on ta esinenud ooperitrupiga National Opera Company lavastustes „Andrea Chénier“ ja „Mephistopheles“ ning koos Souli filharmooniaorkestriga maestro Myung-Whun Chungi juhatusel.

Praegu on ta kaasatud professor Chung-Angi Ülikoolis ja astub aktiivselt üles solisti rollis üle 30 tähtsamas ooperiteatris üle maailma.

Tenor

Sunghwan Kim

SIM TJONG • MADAMA BUTTERFLY

Sunghwan Kim on omandanud Yeungnami Ülikoolist nii bakalaureuse- kui ka magistrikraadi vokaalmuusika erialal ning läbinud diplomikursuse Konzertgesang Saksamaal Kölni Muusikakõrgkoolis. Samuti on ta lõpetanud Yeungnami Ülikoolis doktorikursuse koorijuhtimise erialal.

Ta astunud üles peaosades sellistes ooperites nagu „Armujook“, „Võluflööt“, „Pajatsid“, „Rigoletto“, „Nahkhiir“, „Salome“ ja „Hans ja Grete“.

Lisaks lavakarjäärile on ta töötanud dirigendina vanglakoorides Andongi, Ulsani ja Daegu vanglates ning dirigeerinud Yeungnami Ülikooli personalikoori.

Praegu on ta Ensemble M.S.G. direktor ja Daegu ooperikoori muusikadirektor.

Baritonid

Bariton

Seungyong Oh

SIM TJONG • MADAMA BUTTERFLY • OOPERIGALA

Seungyong Oh on lõpetanud Kyungpooki Riikliku Ülikooli ja õppinud Santa Cecilia Konservatooriumis Itaalias, omandades diplomi Brescia Riiklikus Konservatooriumis.

Ta alustas oma karjääri Korea Rahvusooperi lauljana ja on võitnud üle kümne rahvusvahelise auhinna, sealhulgas peapreemiad Viotti Valsesia ja Giuseppe Di Stefano konkurssidel.

Ta on esinenud koos selliste juhtivate orkestritega nagu Ulsani filharmooniaorkester, Korea sümfooniaorkester, Prime’i filharmooniaorkester, Suwoni filharmooniaorkester ja Tongyeongi rahvusvahelise muusikafestivali orkester.

Lisaks on ta esinenud Praha noortefestivalil.

Tema ooperirollide hulka kuuluvad peaosad ooperites „Figaro pulm“ (originaalpealkirjaga „Le nozze di Figaro“, „Lucia di Lammermoor“, „Othello“, „Aida“, „Rigoletto“, „Madama Butterfly“, „Tosca“, „Talupoja au“, „Pajatsid“, „Andrea Chénier“, „Wozzeck“, „Salome“ ja „Manon Lescaut“.

Bariton

Sangchurl Jea

SIM TJONG • OOPERIGALA

Sangchurl Jea on õppinud vokaalmuusikat Yeungnami Ülikoolis ja ooperit Temple’i ülikoolis USAs.

Ta on võitnud palju auhindu sellistelt konkurssidel nagu Violetta Dupont ja Pi Kappa Lambda ning oli 2011. aastal esimene korealane, kes läbis edukalt prooviesinemise Saksamaal Karlsruhe Teatris ja debüteeris sealsel laval.

2015. aastal nimetati ta Daegu rahvusvahelisel ooperifestivalil aasta lauljaks.

Ta on esitanud teoseid „Carmina Burana“ ja „Saksa reekviem“ ning Händeli „Messias“ koos Anyangi, Gyeongsani ja Gimhae linna kooridega ning laulnud baritonisolistina Beethoveni 9. sümfoonias koos Busani ja Daegu filharmooniaorkestritega.

Ta on mänginud peaosa enam kui sajas ooperis, astudes üles näiteks Korea Rahvusooperis, Daegu Ooperis, Daegu rahvusvahelisel ooperifestivalil, Gyeongnami Ooperis, Yeongnami Ooperis, Chosuni Ooperis, Singapuri Uues Ooperis, Hiina Lanzhou Teatris ja koos mitmete piirkondlike orkestritega.

Ta on löönud kaasa sellistes ooperites nagu „Traviata“, „Rigoletto“, „Pajatsid“, „Boheem“, „Sevilla habemeajaja“, „Carmen“, „Manon Lescaut“ ja „Pärlipüüdjad“ ning nüüdisteostes nagu „Baekbeom Kim Gu“, „The Scholar“, „Saint François d’Assis“, „The Song of Cheoyong“ ja „Myeongrang Seonhwa“.

Praegu õpetab ta Yeungnami Ülikoolis ja Gyeongbuki Kunstikoolis, töötab Daekyungi Ooperiteatri direktorina ja on koori Redemption peadirigent.

Bassid

Bass

Soonpo Hong

MADAMA BUTTERFLY

Soonpo Hong on lõpetanud Keimyungi Ülikooli muusika- ja etenduskunstide kolledži ning täiendanud end Girolamo Frescobaldi Konservatooriumis Itaalias.

Ta on esinenud enam kui 30 ooperiteatris Ungaris, Poolas, Hiinas ja mujal, ooperites „Saatuse jõud“, „Boheem“, „Lucia di Lammermoor“, „Rigoletto“, „Tosca“ ja „Madama Butterfly“.

Bassisolistina on ta esinenud sellistes suurteostes nagu Beethoveni 9. sümfoonia, Fauré „Reekviem“ ja Mozarti „Kroonimismissa“.

Ta on teinud koostööd ka Gyeonggi filharmooniaorkestriga ja esinenud sadadel kontsertidel. Praegu on ta Keimyungi Ülikooli muusika- ja etenduskunstide kolledži külalisprofessor.

Bass

Ain Anger

OOPERIGALA

Ain Anger on õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Ta on tuntud Wagneri bassipartiide esitajana, astudes üles Herrmanni rollis („Tannhäuser“) Viini Riigiooperis, Berliini Saksa Ooperis ja BBC Promsil, Heinrichi rollis („Lohengrin“) Berliini Saksa Ooperis ja Tallinnas, Hundingi rollis („Valküürid“) Frankfurdis, Pariisis, Münchenis, Houstonis ja Viini Riigiooperis, Fafneri rollis („Reini kuld“) ja Veit Pogneri rollis („Nürnbergi meisterlauljad“) Viini Riigiooperis, Pogneri rollis San Francisco Ooperis, Fasolti rollis („Reini kuld“) Liceu teatris Barcelonas, Dalandi rollis („Lendav hollandlane“) La Scala teatris Milanos ja Washingtoni riiklikus ooperis, Fafneri rollis („Nibelungi sõrmus“) Bayreuthi festivalil ja Hageni rollis („Jumalate hukk“) Kanada ooperitrupis Canadian Opera Company ja Berliini Saksa Ooperis.

Tema repertuaari kuuluvad veel Boriss („Boriss Godunov“), Commendatore („Don Giovanni“), Sarastro („Võluflööt“), Rocco („Fidelio“), Zaccaria („Nabucco“), Sparafucile („Rigoletto“), padre Guardiano („Saatuse jõud“), Jacopo Fiesco („Simon Boccanegra“), suurinkvisiitor („Don Carlos“), Ramfis („Aida“), vürst Gremin („Jevgeni Onegin“), Dossifei („Hovanštšina“), Orest („Elektra“) ja Mefisto („Faust“).

Ain Anger astub sageli üles ka kontsertidel koos suurte Ameerika ja Euroopa orkestritega, mille dirigentide seas on James Conlon, Charles Dutoît, Mariss Jansons, Lorin Maazel, Zubin Mehta, Riccardo Muti, Seiji Ozawa, Esa-Pekka Salonen ja Christian Thielemann.

Tema kontserdirepertuaari kuuluvad Beethoveni „Missa solemnis“, Verdi „ Messa da Requiem“, Mahleri sümfoonia nr 8 ja Dvoráki „Stabat Mater“. 2013. aastal anti talle Valgetähe teenetemärk.

Back to top