Kuressaare lossihoovis algavad 16. Saaremaa ooperipäevad

Kuressaare lossihoovis algavad 16. Saaremaa ooperipäevad 150 150 Saaremaa ooperipäevad

Teisipäeval, 25. juulil algavad Kuressaares rahvusvahelise haardega Saaremaa ooperipäevad. Tänavune külalisteater tuleb Moldovast, kelle lavastustes saab kaasa lüüa ka sadakond saarlast. Peale 29. juulil toimuvat ooperi- ja balletigalat pääsevad soovijad ööpraamiga tagasi mandrile.

Saaremaa ooperipäevad toimuvad tänavu 25.–30. juulini. Seekordne külalisteater, Maria Bieşu nimeline Moldova rahvusooper ja -ballett on üks Ida-Euroopa juhtivaid ooperi- ja balletiteatreid, esitusele tulevad ooperid „Turandot“, „Boheem“ ja „Aida“, ballett „Luikede järv“ ning pidulik ooperi- ja balletigala.

„Saaremaa ooperipäevad on ooperimaailmas tuntud kaubamärk ja mainekas rahvusvaheline ooperifestival, mis on paljude teatrite ihaldatud sihtkohaks,“ ütles Eesti Kontserdi juht ja Saaremaa ooperipäevade peaprodutsent Kertu Orro. „Ooperipäevad annavad väärika põhjuse kultuurisõpradel suviti reisisihiks just Saaremaa valida, ühtlasi on see kodumaistele ooperisõpradele parim ja kodulähedasem võimalus saada ülevaade teiste maade ja rahvaste ooperitraditsioonidest,“ lisas ta.

Sel aastal saab hiiglasliku ooperilava ära proovida ka sadakond saarlast – vabatahtlikke näitlejaid otsiti nii Verdi „Aida“ suurejoonelisse triumfistseeni kui ka „Turandoti“ ja „Boheemi“ etendustesse. „Oleme varemgi kohalikke appi kutsunud, ent nii suurt seltskonda pole veel kunagi värvanud. Ja kui kõik õnnestub, saab „Aidas“ näha laval ka valget hobust. Aitäh kõigile, kes oma õla alla panid,“ sõnas Orro.

Pühapäevasel lastegalal astuvad üles rahvusvahelisel Tallinna balleti meistrikursustel osalevad noored balletiartistid ja balletikoolide õpilased. Meistrikursusi juhendasid Kaie Kõrb, Dmitri Harchenko, Marina Kesler, Viesturs Jansons, Helen Veidebaum, Amalia Mîndruţiu (Rumeenia) ja Sasha Evtimova (Põhja-Makedoonia).

Opera Royali kesköösalongis esineb reedel, 28. juulil ansambel Funkifize ning laupäeval, 29. juulil esitab Rolf Roosalu koos live-bändiga kava „Tribute to Bee Gees“.

TS Laevad lisasid laupäeval, 29. juuli ööl vastu pühapäeva Kuivastu-Virtsu liinile ööpraami, et soovijad saaksid ooperipäevade traditsioonilise ooperi- ja balletigala järel tagasi mandrile. Praam Tõll väljub Kuivastust Virtsu suunas pühapäeva, 30. juuli varahommikul kell 1.05 ning jõuab mandrile kell 1.32. Pileteid saab soetada aadressil www.praamid.ee.

Saaremaa ooperipäevi korraldab Eesti Kontsert, peatoetaja on Olerex; toetavad Saaremaa Vallavalitsus, Eesti Kultuurkapital, BLRT Grupp, Liviko, Balbiino, Selver, Veho (Mercedes-Benz), Jazz Pesulad, Admirals, WOW Elamuskeskus, Tallinna Kaubamaja (I.L.U), Goldtime (Megafort OÜ), Meira Eesti (Segafredo), Arensburg ja Maison Lilli Jahilo. Ooperipäevade partnerid on visitsaaremaa.ee, Moldova suursaatkond Eestis, TS Laevad, Raadio Kadi, Eesti Rahvusringhääling, Punase Risti Saaremaa Selts ja Kuressaare Haigla Toetusfond.

Eesti esimene ooperifestival – Kuressaare ooperipäevad (kunstiline juht Ludmilla Toon) – sündis 1999. aastal. Alates 2008. aastast korraldab Saaremaa ooperipäevi Eesti Kontsert ning festivali kunstiline juht on Arne Mikk. Festivali keskseks toimumispaigaks on saanud Lääne-Eesti tuntud ja hinnatud vaatamisväärsus, keskaegne Kuressaare loss, mille aeda ja kindlusemüüride vahele on paigutatud ligikaudu 2000 vaatajat mahutav suvine ooperimaja.

Back to top
Meie veebileht kasutab küpsiseid, et isikupärastada Teie sirvimiskogemust. Jätkates veebilehe sirvimist või sulgedes teate, nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes enda poolt kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsised.